Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3
16 липня, 54 33000 Рiвне
0362268603
Адреса:

33000, м. Рівне,
вул. 16 Липня, 54

Телефон:

+380362268603
(завідуюча, загальний)

Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3

ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ

 «Перш ніж дитина осмислить усю глибину тієї істини, що вона – громадянин своєї країни, і це покладає на неї великі обов’язки, вона має навчитись платити добром за добро, творити своїми силами щастя і радість іншим людям».

 
                                                                                             (В.Сухомлинський)
ЗВІТ З ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ПРАВА
«ПРАВА І ОБОВЯЗКИ ДИТИНИ В САДКУ І РОДИНІ»
 
У світі всі малята –
і хлопчики й дівчата –
повинні право мати
щасливими зростати.
В турботливій країні,
 у люблячій родині
 мужнітимуть здорові
біляві й чорноброві.
Бо очі карі й сірі
у злагоді та мирі
не плачуть, а сміються,
що «дітками» зовуться.
  Леся Вознюк
 
На виконання наказу керівника ДНЗ № 3 «Про проведення Тижня права «Права і обов’язки дитини в садку і родині» № 40   від 04.05.2018 року    в закладі з 14.05. по 18.05.2018 року було організовано проведення тематичного тижня.
     До початку тематичного тижня вихователем – методистом Андрейко Л.І. була проведена робота з правового виховання з педагогами закладу, для них була надана консультація «Методи правового виховання в ДНЗ».
    Вихователі дошкільних груп (№1; №5) провели низку занять, бесіди, ігри, які були спрямовані на ознайомлення дітей з правами, визначеними Конвенцією ООН з прав дитини.
     На виконання плану у цих вікових групах
  • провели заняття, бесіди з визначених тем «Всі ми маємо право жити: будемо ним дорожити»; «Чого навчають нас у дитсадку»; «Мій улюблений гурток»; «Бережи здоров’я змалку»; «Корисна та шкідлива їжа», «Мої права та обов´язки»; «Гра усього нас навчає, жити нам допомагає».
  • використовували дидактичні ігри  «Я маю право», «Я не повинен…»,  «Назви лагідно»,  «Назви повне ім’я» , «У пошуках скарбів», «Знай права», «Сонечко веселе - сонечко сумне», «Як тебе звати?»; «Як тебе звати?»; "Хто загубив ім´я?»; «Хто піклується про тебе?»; «Домашні обов’язки». Сюжетно-рольові ігри: «Дитячий садок», «Поліклінніка», «Кухарі».
  • читали художню літературу, розучували віршики з тематики правового виховання;
  • організували виставку дитячих робіт «Вернісаж орієнтацій»;
  • виготовили «Довідник дитячих обов’язків».
     Фізичний інструктор організувала й провела День здоров’я з правовим спрямуванням «Здоровим будь!», діти виконували фізичні вправи, грали в рухливі ігри, при цьому закріпили знання основних прав – «Право на сім’ю», «Право на ім’я», «Право на захист», «Право на власну думку», «Право на відпочинок» тощо.
     На закріплення знань, які діти отримували  протягом усього тижня, 18травня вихователями старшої групи разом з музичним керівником Богуш І.М. була проведена літературна розвага «Маленькі господарники» для дітей  старшого дошкільного віку.
     Під час розваги казкові персонажі закріпили розуміння дітьми власних прав та посильних обов’язків, пояснили що діти мають права незалежно від віку. Діти з задоволенням переглянули лялькову виставу «Зайчикова хатинка», співчували зайчику та засуджували лисичку. Розвага закінчилася веселими танцями для всіх дітей.
     Виховання дошкільнят неможливе без активної участі батьків, тому при проведенні тематичного тижня приділялася пильна увага і цьому напрямку роботи. В кожній віковій групі  було надано інформацію у батьківських куточках на тему: «Відповідальність батьків за виховання своїх дітей», «Яка їжа корисна дітям», «Вчимось граючись», «Що і скільки можна дивитися по телебаченню»
     Також батьки вихованців брали участь у оновленні фотогалереї колажу своєї групи на тему «З нами  грай – права вивчай».
 
Весело та цікаво пройшов Тиждень права у нашому садочку!

 

Читайте також:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: