Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3
16 липня, 54 33000 Рiвне
0362268603
Адреса:

33000, м. Рівне,
вул. 16 Липня, 54

Телефон:

+380362268603
(завідуюча, загальний)

Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3

Тиждень безпеки дорожнього руху.

 

 В закладі дошкільної освіти з 06 по 12  травня 2019 року проходив 
Тиждень безпеки дорожнього руху.
 Руху правила єдині,
   Знати їх усі повинні:
                                    І дорослі, і малята,
І хлоп’ята, і дівчата,
      Гноми, ельфи, зайченята,-
Всі їх мають шанувати.
Має добре знати кожний
 Правила про рух дорожній!
 
Консультація
 для батьків:
«Бережіть себе і своїх дітей»
 
 Головним учителем безпечної поведінки дітей на проїжджій частині є не школа, не ДАІ, а саме батьки.
   Є дитячі книжки, дитячий театр, дитяче кіно, дитячі іграшки. Але немає і бути не може «дитячого дорожнього руху».
  Безпечній поведінці на дорозі треба вчити. Але завчені, як вірші, Правила не вбережуть дитину від біди. Тому поряд з вивченням Правил дорожнього руху треба діяти особистим прикладом.
   Використовуйте будь-який відповідний момент для ознайомлення дітей з правилами вуличного руху.
   Гуляючи з дитиною по місту, по дорозі до школи і додому зверніть його увагу на те, як багато машин, автобусів  їздить по вулицях. А який порядок! Це тому, що люди виконують правила дорожнього руху.
   Розкажіть про те, що машини йдуть по одній стороні бруківки, що люди ходять по тротуару.
  Переходячи з дитиною вулицю, покажіть йому, поясніть, що треба уважно подивитися ліворуч, потім праворуч, і переходити вулицю прямо, а не навскіс.
   Дуже важливо, щоб ваша дитина зрозуміла, а не тільки запам‘ятала, що виконувати правила руху потрібно завжди і всюди. Тому особистим прикладом показувати їй, як потрібно поводитися на вулиці. Ваш приклад буде куди більш наочним, ніж сотні разів повторювані слова «не ходи на червоне світло». Тому навіть якщо ви спізнюєтеся — все одно переходьте дорогу там, де це дозволено правилами.
 
Інструкції
 Готуючись перейти дорогу, зупиніться, огляньте проїжджу частину.
Підкреслюйте свої рухи: поворот голови для огляду дороги. Зупинку для огляду дороги, зупинку для пропуску автомобілів.
Не стійте з дитиною на краю тротуару.
Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, що готується до повороту, розкажіть про сигнали покажчиків повороту у машин.
Покажіть, як транспортний засіб зупиняється біля переходу, як він рухається за інерцією.
 Очікування транспорту
Стійте тільки на посадкових майданчиках, на тротуарі чи узбіччі.
 Посадка і висадка з транспорту
Виходьте першими, попереду дитини, інакше дитина може впасти або вибігти на проїжджу частину.
Підходьте для посадки до дверей тільки після повної зупинки.
Не сідайте в транспорт в останній момент (може прищемити дверима).
Привчіть дитину бути уважним у зоні зупинки — це небезпечне місце (поганий огляд дороги, пасажири можуть виштовхнути дитину на дорогу).
 Рух по тротуару
Дотримуйтеся правого боку.
Дорослий повинен перебувати з боку проїжджої частини.
Якщо тротуар знаходиться поруч з дорогою, батьки повинні тримати дитину за руку.
Привчіть дитину, йдучи по тротуару, уважно спостерігати за виїздом машин з двору.
Не привчайте дітей виходити на проїжджу частину, коляски та санки везіть тільки по тротуару.
 Світлофор
   Сьогодні на дорогах міста ми постійно стикаємося з тим, що водії автомобілів порушують Правила дорожнього руху: мчать на високій швидкості, ігноруючи сигнали світлофора і знаки переходу. Тому недостатньо навчити дітей орієнтуватися на зелений сигнал світлофора, необхідно переконатися, що небезпека не загрожує. Діти часто міркують так: «Машини ще стоять, водії мене бачать і пропустять». Вони іноді помиляються.
 Пам`ятайте! Дитина вчиться законами вулиці, беручи приклад з вас, батьків, інших дорослих. Нехай ваш приклад вчить дисциплінованої поведінки на вулиці не лише вашу дитину, але й інших дітей. Переходьте дорогу, дотримуючись Правил дорожнього руху.
 Батьки, будьте прикладом для дітей у дотриманні правил дорожнього руху
Не поспішайте, переходьте  дорогу розміреним кроком.
Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти — дитина повинна звикнути, що при переході дороги потрібно зосередитися.
Не переходьте дорогу на червоний або жовтий сигнал світлофора.
Переходьте дорогу тільки в місцях, позначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».
З автобуса, тролейбуса, таксі виходьте першими. В іншому випадку дитина може впасти або побігти на проїжджу частину дороги.
Залучайте дитину до участі у ваших спостереженнях за обстановкою на дорозі: показуйте йому ті машини, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю і т.д.
Не виходьте з дитиною з-за машини, кущів, не оглянувши попередньо дороги, — це типова помилка, і не можна допускати, щоб діти її повторювали.
Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці.

 

 Бережіть себе і своїх близьких.
 

   

              

                                    

 

 
Звіт про проведення Тижня безпеки
дорожнього руху в ЗДО
 
Керуючись наказами управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради  №188-осн. від 16.04.2019р., директора ЗДО (ясел-садка) №3  від 02. 05. 2019 року №54 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху» з 06 по 12 травня 2019 р. у закладі дошкільної освіти проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.
Тиждень було проведено з метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху; безпечної поведінки на вулицях міста, у транспорті; попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму; формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я; проведення роз’яснювальної роботи серед  батьківщодо дотримання правил дорожнього руху.
Завдання:
1. Удосконалення теоретичних знань педагогічних працівників відповідно до теми безпеки дорожнього руху.
2. Вдосконалення у дітей дошкільного віку теоретичних знань та практичних умінь  щодо безпечної  поведінки на вулицях міста.
3. Пропагування серед батьків важливості дотримання правил дорожнього руху.
Творчою групою розроблено план заходів щодо проведення Тижня безпеки дорожнього руху. Своєчасно  надана методична допомога педагогам  щодо підготовки та проведення Тижня безпеки дорожнього руху, розроблені методичні рекомендації з організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання.
Всі заплановані заходи були спрямовані на підвищення ефективності освітньої роботи з дітьми майстерності та вироблення у свідомості дошкільників бажання дотримуватись правил і норм безпечної поведінки на вулицях міста.
Під час підготовки до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:
- проведенні інструктажі з дотримання Правил дорожнього руху;
- розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання, пам’ятки з безпечної поведінки на вулицях міста, у транспорті, маршрути прогулянок та екскурсій, складена картотека рухливих, сюжетно-рольової  та дидактичних ігор;
- розміщена інформація в куточку для батьків;
- оновлено осередки безпеки дорожнього руху в групах;
- оновлено макет перехрестя та проїзжої частини дороги;
- виготовлено  газету на тему: «Безпека на  дорозі – безпека життя»;
- підготовлено сценарій розваги;
Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху проведено:
- серія  занять: ознайомлення з соціумом «Прогулянка до зупинки пасажирського транспорту», з розвитку мовлення «Вулиці нашого міста. Не сміти і не пустуй!», з аплікації «Наша вулиця».
- бесіди: «Транспорт біля пішохідного переходу», «Види транспорту», «Правила поведінки в транспорті»,  «Ми знайомимося з вулицею», «Безпека на вулиці»,  
 Спостереження : за транспортом, за вулицею, де знаходиться ЗДО, за рухом пішоходів, розглядання дорожніх знаків.
-  перегляд мультиплікаційного  фільму про правила дорожнього руху, перегляд відеофільму «Пасажиром бути непросто»;
- дидактичні ігри: «Червоний, жовтий, зелений», «На землі, на воді ,на повітрі», «Транспорт». Виготовлено нову дидактичну  гру «Чарівні знаки»;
- рухливі: «Горобчики і автомобілі», «Ми-машини», «Стій! Увага! Йди!», «Червоний,жовтий, зелений»
-  сюжетно-рольова  гра:  «Водії»;
- читання віршів та  творів художньої літератури: А.Північний «Світлофор», А. Іванова «Як нерозлучні друзі дорогу переходили», В. Паронової «Казка про правила дорожнього руху»,  О.Бондарева «Азбука безпеки»;
- моделювання проблемних ситуацій на дорозі;
- цільові прогулянки, екскурсії до проїзжої частини дороги;
- конкурс дитячого малюнка на тему: «Світлофор-Моргайко»;
-  розвага на свіжому повітрі «Школа безпеки»;
- консультації, бесіди з батьками на теми: «Вулиця не любить несподіванок», «Діти на дорозі».
Особливим показником свідомого формування у дітей уявлень та навиків щодо безпеки дорожнього руху є позитивний приклад поведінки дорослого. Тому  в закладі проведено пропагування серед батьків важливості дотримання правил дорожнього руху задля попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Для цього вихователями закладу  дошкільної освіти у кожній віковій групі були оформлені книжкові виставки «Правила маленького пішохода», що дало можливість батькам більш детально познайомитися з особливостями формування у дітей уявлень про дорожній рух.
Назаклад дошкільної освіти, як на соціальну інституцію, покладається відповідальність за здійснення цілеспрямованого виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоровя, формування у них свідомої позиції щодо безпечної поведінки в умовах вуличного руху, адекватної реакції на різноманітні чинники ризику для життя, що можуть виникнути на проїжджій частині.
  Тиждень безпеки дорожнього руху дав змогу удосконалити теоретичні знання та практичні навики вихователів щодо формування у дітей норм безпечної поведінки, розширити знання про види транспорту, роль дорожніх знаків, культуру поведінки в транспорті і на вулиці, активізувати роботу щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Тиждень безпеки дорожнього руху в закладі дошкільної освіти (яслах-садку) № 3  пройшов творчо, плідно, залишив яскраві враження.

Читайте також:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: