Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3
16 липня, 54 33000 Рiвне
0362268603
Адреса:

33000, м. Рівне,
вул. 16 Липня, 54

Телефон:

+380362268603
(завідуюча, загальний)

Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3

Звіт про проведення "Тижня безпеки дитини"

 На виконання наказу по ЗДО від 08.04.2021 року № 40 «Про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини», з метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок педагогів з формування у дітей здоров’язбережувальної компетентності, набуття дошкільниками особистого досвіду; поліпшення якості освітнього процесу з питань особистої безпеки та захисту життя; профілактики травматизму серед дітей та дорослих, виховання поважного ставлення до безпеки людини, вдосконалення партнерської взаємодії з батьками здобувачів освіти у ЗДО (яслах-садку) №3 Рівненської міської ради в період з 19.04.2021 року по 23.04.2021 року проведено «Тиждень безпеки дитини».     

Робота проводилась у трьох напрямках:                                                                       

- з дітьми;                                                                                                                  

- з працівниками ЗДО;                                                                                                 

 - з батьками здобувачів освіти.                                                                          Творчою групою було розроблено План підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини» і План проведення «Тижня безпеки дитини».                                                 

Під час підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини» було проведено ряд заходів: 

 1. Прослухано Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах  освіти, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017  №1669, (чинне з 13.03.2018 року).                                                                                                      2. Перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту в ЗДО, журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. 

3. Поповнено захисні медичні маски як засіб індивідуального захисту працівників та дітей. 

4. Проведено практичний тренінг «Долікарська допомога» з практичним вправлянням працівників у наданні першої долікарської допомоги потерпілому у разі нещасного випадку (16.04.2021р., сестрою медичною старшою Кулінкою Н.П.). 

5. Перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків.   

6. Перевірено стан спортивного обладнання. 

7. Поновлено осередки «Безпека дитини» в кожній віковій групі.

8. Організовано виставки дитячих робіт на тему: «Безпека від А до Я» в кожній віковій групі. 

9. Перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах. 

10. Перевірено стан пожежного інвентарю та електричного обладнання.   

11. Розроблено конспекти заходів з фізичної культури, свята та розваги за тематикою безпеки дитини.

12. Проведено анкетування батьків на тему: «Батьки і дитина в соціальному середовищі».

 Для успішного і гармонійного засвоєння знань, системного формування у дошкільників особистого досвіду з безпеки життєдіяльності заплановано тематичні дні: 

19.04.2021р. – «Природа – друг, природа – ворог» 

20.04.2021р. – «Безпечні вулиці та дороги" 

 21.04.2021р. – «Вогонь – добрий, вогонь – злий». Практичний тренінг з евакуації «Пожежа на пральні»

22.04.2021р. – «Дитина серед людей. Предметний світ» 

23.04.2021р. – «Я бережу своє здоров’я та життя» (підсумковий). 

Протягом тижневика з дітьми проводились тематичні бесіди «Коли киця сердиться», «Отруйні рослини», «Стихійні лиха», «Свої та чужі», «Коли ліки поліпшують здоров’я, а коли – шкодять», «Небезпечний сірничок. Виклик пожежної служби», «Коли ти застудився». 

 Для формування в дітей розуміння цінності власного життя та здоров’я було проведено цикл занять «Про користь та небезпеку рослин», «Небезпека на водоймі», «Правила пішоходів», «Дороги та мости», « З вогнем не жартуй!», «Як зарадити пожежі?», «Безпечна поведінка з чужими людьми», «Бережи здоров’я змалку». Закріпленню знань, формуванню практичних умінь, навичок сприяли дидактичні ігри «Лісова аптека», «Що зайве у кошику?», «Що у ротик не кладуть?», «Пішохідний перехід», «Дорожні знаки», «Роздивись і склади»; сюжетно-рольові ігри «Швидка допомога», «Лікарня», «Пожежники», «Автотраса». Під час моделювання ситуацій «Гроза», «Допоможи пішоходу», «Неуважний водій», «Андрійко загубився», «Незнайомець пропонує», «Мишко приніс сірники в дитсадок» дошкільники навчались способам регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей, предметів, в умовах стихійних природних явищ.                                                                                              

З метою формування практичних навичок в умовах виникнення надзвичайної ситуації музичним керівником Богуш І.М., та вихователями Чубик.І.В., Желєзною А.У. проведено лялькову виставу «Кицин дім». 

21.04.2021 р. об 10.30 проведено практичний тренінг з евакуації дітей та працівників «Пожежа на пральні». За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність відпрацювання усіх етапів дій під час НС.

На завершення «Тижня безпеки дитини» у старшій групі проведено музично-спортивне свято «Щоб ніколи не хворіти зі спортом будемо дружити!».                            

Також було проведено рейд-перевірку з виконання працівниками закладу вимог безпеки життєдіяльності. У ході перевірки виявлено: 

 - у закладі в усіх вікових групах створено умови для збереження здоров’я і безпечного перебування дітей;   

 - працівники дотримуються санітарних правил та вимог на час карантину внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)

 - дотримується техніка безпеки всіма працівниками;   

 - всі меблі марковані та правильно закріплені; 

- їжа з харчоблоку переноситься до груп у закритому кришками посуді; 

- миючі засоби зберігаються у недоступних для дітей місцях; 

 - посуд відповідає вимогам.

Призначеними особами з питань ЦЗ вихователем-методистом Андрейко Л.І. та сестрою медичною старшою Кулінкою Н.П. проведено інструктажі з працівниками закладу з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу, а також консультації: 

  - «Безпека життєдіяльності дітей на заняттях з фізичного розвитку»; 

  - «Безпека дітей під час проведення прогулянок та екскурсій». 

Педагоги закладу протягом тижневика здійснювали онлай-консультування батьків:

 - «Отруйні ягоди та рослини»; 

- «Правила поведінки дітей і дорослих під час екстремальних ситуацій та стихійного           лиха»;   

 - «Безпека дитини на дорозі»; 

- «Не подавайте дитині негативного прикладу!»

 У групах «Вайбер» батьки мали можливість переглянути фото звіт кожного тематичного дня. Також на сайті закладу було розміщено інформаційні матеріали, пам’ятки для батьків з безпеки життєдіяльності. 

 Результати анкетування батьків на тему: «Батьки і дитина в соціальному середовищі» засвідчили, що батьки ведуть здоровий спосіб життя і залучають до цього своїх дітей. Проте очевидною є низька соціальна адаптованість дітей з питань безпеки життєдіяльності та недостатня увага з боку батьків щодо формування в дітей навичок та умінь з захисту свого життя і здоров’я під час НС.

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: