Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3
16 липня, 54 33000 Рiвне
0362268603
Адреса:

33000, м. Рівне,
вул. 16 Липня, 54

Телефон:

+380362268603
(завідуюча, загальний)

Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3

Імунізація проти поліомієліту

 Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-20 від 15.01.2016  «Щодо спалаху полїомієліту в Україні».

Додаток до листа МОН України №1/9-20 від 15.01.2016  «Рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду додаткової вакцинації ОПВ».

Наказ №407/201 від 01.10.2015 Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації Бориспільської центральної районної лікарні «Про ситуацію з поліомієлітом та підготовку до турів додаткової імунізації проти поліомієліту».

Міністерство освіти і науки України

Від  15.01.2016  №1/9-20                  Керівникам органів управління 
                                                     освітою обласних, міських, районних, 
                                                     (районних у містах) та Київської 
                                                     міської державних адміністрацій

 

Щодо спалаху поліомієліту в Україні

 За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, у серпні 2015 року два випадки поліомієліту, спричинені вакцино-спорідненим поліовірусом були підтверджені в Україні. 

Відповідно до міжнародних медико-санітарних норм Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оповістило про цю ситуацію Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту (GPEI).  З того часу партнери GPEI підтримують Україну, аби зупинити передачу поліовірусу і повернути країні статус вільної від поліомієліту.

Згідно із міжнародними стандартами, однією із ключових вимог у відповідь на спалах поліомієліту є проведення загальнонаціональних заходів із вакцинації дітей відповідної вікової групи, включно із щонайменше одним раундом вакцинації дітей віком до 10 років.

Вважається, що діти цілком захищені від поліомієліту, якщо 95% цільової групи вакциновані оральною поліовакциною (ОПВ).

Щоб задовольнити ці вимоги, Міністерство охорони здоров’я України  схвалило проведення трьох раундів додаткових заходів із імунізації з жовтня 2015 року до лютого 2016 року:

1-ий раунд – діти віком до 6 років (19 жовтня  – 7 листопада 2015);

2-ий раунд –   діти віком до 6 років (30 листопада - 18 грудня 2015);

3-ий раунд   –  діти віком до 10 років ( 25 січня – 5 лютого 2016).
У кожному із перших двох раундів понад півтора мільйона дітей були вакциновані від поліомієліту. Під час проведення третього раунду потрібно охопити вакцинацією  майже 5 мільйонів дітей дошкільного і шкільного віку.
 
Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України продовжує інформаційну кампанію щодо вакцинації та запобігання інфекційних хвороб в Україні.
З огляду на зазначене, рекомендуємо місцевим органам управління освітою налагодити співпрацю з обласними (районними) департаментами охорони здоров’я та координаторами проведення додаткових заходів із імунізації.  Сприяння в  організації процесу вакцинації у школах і дитячих садках, просвітницька робота з батьками і співпраця з медичними працівниками є надзвичайно важливими для зупинення циркуляції вірусу поліомієліту в Україні.
Міністерством охорони здоров’я розроблено рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду, що додаються.
   
Заступник Міністра                                                          Павло Хобзей
 
Необхідно знати!!!
 Епідемічний паралітичний поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання людини, яке при тяжких формах перебігу характеризується ураженням спинного мозку з розвитком паралічу та парезу кінцівок і тулуба. Збудником є вірус поліомієліту. Джерелом інфекції є інфіковані хворі або безсимптомно перехворівши люди.
Хворі створюють особливу небезпеку для оточуючих в останні дні інкубації та в перші дні хвороби, коли вірус розмножується в носоглотці і виділяється в повітря. Для захворювань поліомієлітом характерні 2 механізми передачі збудника: крапельний та фекально-оральний. У перші дні захворювання чи носійства віруса реалізується крапельний механізм передачі. Катаральні явища в верхніх дихальних шляхах, пов'язані з ними експіраторні акти сприяють поширенню віруса в повітрі та зараженню оточуючих. Проте, основну роль в епідемічному процесі грає фекально-оральний механізм передачі.
Зараження найчастіше відбувається при попаданні віруса в рот людини через забруднені руки, їжу та воду.
Віруси поліомієліту є стійкими до чинників природного середовища. В каналізаційних водах і фекаліях вони зберігають свою життєздатність протягом кількох місяців. Під час нагрівання за температури 50-55 градусів протягом 30 хв. вірус гине, кип'ятіння знешкоджує його протягом кількох секунд.
Найбільш важливим засобом профіла ктики поліомієліту є щеплення дитячого населення. Вакцинальна програма щодо поліомієліту забезпечила швидке зниження захворюваності у всьому світі. Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом.
Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом. Ми мали статус країни, вільної від поліомієліту завдяки успішній роботі по вакцинації дітей.
З 2008 року, в зв'язку з дефіцитом вакцин проти поліомієліту, відсоток щеплень з 95% знизився до 45%. а в поточному періоді 2015 р. - до 25,9%. Низьке охоплення вакцинацією проти поліомієліту протягом останніх 7-8 років, низький імунний прошарок населення, міграція населення, в т. ч. внутрішньо-переміщених осіб, військовий конфлікт привели до виникнення спалаху поліомієліту в Україні.
Ситуація, що виникла, безпосередньо загрожує національній безпеці держави.
Згідно даних Департаменту громадського здоров'я МОЗ України передбачається проведення трьох турів додаткової імунізації проти поліомієліту з використанням живої оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).
 I тур
Діти віком до 6 років
 II тур
Діти віком до 6 років
 III тур
Діти віком до 6 років
Діти віком від 6 до 10 років
Додаткова імунізація планується здійснюватися всім, дітям даних вікових груп незалежно від вакцинального статусу дитини.
Обов'язковим є оформлення батьками ф 063-2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним із батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики».

Читайте також:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: