Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3
16 липня, 54 33000 Рiвне
0362268603
Адреса:

33000, м. Рівне,
вул. 16 Липня, 54

Телефон:

+380362268603
(завідуюча, загальний)

Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3

Поради медсестри

 

 

ГРВІ  

 

Грип  - гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, що викликається вірусом грипу. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Захворювання передається  повітряно-крапельним шляхом на відстанні двох метрів. Від моменту контакту з вірусом до появи симптомів зазвичай проходить від 12 до 24 годин. Групою ризику, особливо, є діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади.

 

Симптоми хвороби 

·         Зазвичай хвороба починається раптово, зі збільшенням температури тіла (39—40 градусів), озноб.

·         З'являється відчуття нездужання та розбитості.

·         Головний біль.

·         Біль у спині, попереку, кінцівках.

·         Сухість та закладеність носа.

·         Першіння у горлі.

·         Можуть виникнути ускладнення хвороби (запалення легенів, бронхіт).

 

Заходи профілактики- спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

 

1.    Вакцинація. Щеплення вакцинами, проводиться завчасно, за 2-4 тижні до епідемії грипу, проти тих збудників грипу, які очікуються.

2.    Дотримання правильного розпорядку дня. Обов’язковими є проведення ранкової гімнастики,гігієнічних процедур,занять з фізкультури тощо.

3.    Повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді, уникати перевтоми.

4.    Загартовування організму.

5.    Прогулянки на свіжому повітрі.

6.    Зволожуйте слизові оболонки. Для цієї мети можна купити фізіологічний розчин, або готові сольові розчини для введення в носові ходи. Капайте особливо тоді, коли з дому йдете туди, де багато людей.

7.    Мити руки із милом після громадського транспорту, відвідування громадських місць.

8.    Обов’язковими є часте провітрювання та вологе прибирання в приміщеннях.

Оптимальні параметри повітря в приміщенні – температура близько 20 градусів, вологість – 50-70%.

9.    Уникати місць скупчення людей.

10.  Застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь, овочі з фітонцидами (часник, цибулю).

11.  Не займатися самолікуванням. При появі перших симптомів захворювання звертатися до лікаря.

12.  У ситуації, коли у Вашому оточенні з’являється хворий на ГРІ, займайте активну позицію — робіть зауваження людині, яка кашляє чи чхає і не прикривається хусткою.

 

  Що робити, якщо дитина захворіла на грип?

 

·         при перших ознаках захворювання дитину покласти у ліжко і викликати лікаря;

·         не відправляйте дитину до дошкільної установи;

·          хворі на грип повинні бути негайно ізольовані;

·         необхідно хворого розташувати в окремій кімнаті,виділити йому індивідуальний посуд, предмети особистої гігієни;

·         особа що доглядає за хворим,повинна носити маску, і ретельно мити руки після кожного контакту з хворим;

·          проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;

·         щодня робити вологе прибирання приміщень в оселі;

·          вживати значну кількість рідини(сік,негазована вода,морс,компот тощо);

Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

 

                Що таке педикульоз?

  Зараження вошами має назву "педикульоз". Підхопити вошей може хто завгодно, і це не залежить від віку, статі і соціального середовища.

Гидливо й з побоюванням педикульоз зазвичай сприймають люди, які ніколи з ним не стикалися. Ті ж, хто одного разу заражався вошами і позбавлявся від них, знають, що для зараження зовсім не обов’язково нехтувати гігієною, а ефективне виведення паразитів забезпечується дотриманням досить простих і доступних заходів

 

Чому заводяться воші

 Воші – це дрібні жучки-паразити, які комфортно себе почувають на шкірному покриві людини і в її одязі. Бажане місце проживання паразитів визначає їх назва – розрізняють головну, лобкову і платтяну вошу. Головна і лобкова воша селиться на волосяному покриві людини (головна на волоссі голови, а лобкова, відповідно, в зоні статевих органів, іноді в пахвових западинах, на грудях і животі). Платтяна воша комфортно живе в одязі, зосереджується в складках і швах одягу та кусає лише при контакті з шкірою, не перескакуючи при цьому на тіло.

Воші не стрибають, не літають, а бігають, тобто зараження ними може відбутися лише при прямому контакті. Серед благополучного населення (виключаючи категорію соціально відторгнутих верст) найчастіше педикульоз зустрічається у дітей. Шляхи зараження в даному випадку:
– спальні місця в яслах і дитячих садках;
– використання заражених речей – шапок, рушників, гребінців.

Крім того, контакт із зараженою постільною білизною, одягом, рушниками, гребінцями має місце бути і в практиці дорослих людей, вони ж ризикують при відвідуванні громадських лазень, саун, басейнів, душових та інших місць, де можна контактувати з зараженою поверхнею.

 

Як запобігти розвитку педикульозу

 Дотримання ідеальної гігієни – не панацея. Безумовно, це не привід не приймати водні процедури, але й покладати на них всі надії не варто. Вошам простіше закріпитися на чистому, ніж на сальному волоссі. Але відсутність гігієнічних процедур створює сприятливі умови для активної життєдіяльності паразитів.

Основні заходи профілактики:
- здійснювати регулярну стрижку і щоденне розчісування волосся та огляд голови дитини.

– регулярні гігієнічні процедури – миття тіла і голови не рідше двох разів на тиждень;
– регулярна зміна постільної білизни;
– прання постільної білизни при високій температурі;

– прасування одягу (особливо швів) гарячою праскою;
– використання лише своїх предметів у побуті (рушники, гребінці, білизна);
– олія чайного дерева або лаванди рекомендується до використання, якщо вам відомо, наприклад, про випадки педикульозу в дитячому садку вашої дитини;
– щоб уникнути повторного інфікування використовувані переносником паразитів речі необхідно прокип’ятити і залишити без користування на два тижні, за цей час воші і гниди загинуть (або при кип’ятінні, або без харчування).

 

Як виявити педикульоз

 Педикульоз не може проходити безсимптомно, він неодмінно характеризується нестерпним свербінням. Найчастіше вошей виявляють на потилиці або за вухами, щоб упевнитися в їх наявності, потрібно розчесати волосся над світлою поверхнею. Стануть помітні або чорні воші, або їхні світлі яйця, схожі на лупу, але які щільно прилипли до волосся.

 

Лікування педикульозу

 1. Купіть в аптеці будь-який засіб для обробки від педикульозу (вошивості).

2. Обробіть волосяну частину голови дитини засобом строго у відповідності з доданою інструкцією.

3. Вимийте дитину з використанням дитячого мила або шампуню. Для хлопчиків можлива стрижка наголо.

4. Видаліть механічним способом (виберіть руками або вичешіть густим гребінцем) загиблих вошей і гнид. Для зняття гнид необхідно змочувати пасма волосся в розчині, приготованому з рівних кількостей води і 9% столового оцту. Промийте волосся теплою водою.

5. Одягніть дитині чисту білизну і одяг.

6. Виперіть постільну білизну і речі дитини окремо від інших речей, пропрасуйте їх праскою з використанням пари.

7. Огляньте і при необхідності, проведіть профілактику для всіх членів сім'ї. Не забудьте про себе.

8. Повідомте про ситуацію лікаря (медичну сестру) дитячого закладу, який відвідує Ваша дитина, для проведення комплексу протипедикульозних заходів.

 9. Повторіть огляд дитини і всіх членів сім'ї через 7, 14, 21 днів і проведіть при необхідності повторні обробки до повного винищення вошей і гнид.

 

Чому дитина не їсть у дитячому садку?

 Про те, що дитина в садку протягом дня практично нічого не їла, доводиться чути дуже багатьом батькам. Що ж може послужити причиною для цього? Чому дитина не їсть у дитячому садку?                            

Іноді така ситуація може бути пов’язана з не цілком грамотною підготовкою дитини до дитячого садка. (Цей етап, природньо, повинен відбуватися задовго до того, як дитина піде в дитячий сад – приблизно за 3-4 місяці.)

У першу чергу, слід вважати, що меню в дитячому саду зовсім інше, ніж вдома. Тому важливо заздалегідь привчати дитину до певних страв, нехай вони навіть і здаються йому незвичними, несмачними (наприклад, каші, супи і т.д.)

Нерідко неприйняття дитиною їжі в дитячому садку буває пов’язано зі стресовою ситуацією, якої по суті і є знаходження дитини в саду. Важкий процес звикання, адаптації до нового місця, колективу, умов або режиму дня – так чи інакше ці та інші чинники здатні відіб’ється і на апетиті малюка. Тому дуже важливо заздалегідь, ще до дитсадовскої пори, привчати дитину до спілкування з однолітками, слід прагнути виховувати в своїй дитині самостійність і розсудливість, і, звичайно ж, повагу до старших.

 У більшості випадків подібні ситуації відбуваються з малюками, мами яких звикли надмірно їх балувати. Зрозуміло, наслідки подібного «виховання» не проходять без сліду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: