Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3
16 липня, 54 33000 Рiвне
0362268603
Адреса:

33000, м. Рівне,
вул. 16 Липня, 54

Телефон:

+380362268603
(завідуюча, загальний)

Дошкiльний навчальний заклад ясла - садок № 3

Які казки позбавляють від комплексів і страхів

 Які казки позбавлять дитину від комплексів і страхів

 

За допомогою правильної казки можна «вилікувати» дитину від сором’язливості або, наприклад, зрозуміти причини її поганого поводження.

Кожна мама знає: кращий спосіб вкласти дитину спати, заспокоїти, розвеселити або зацікавити – прочитати казку. При цьому далеко не всі батьки в курсі, що чарівні історії можуть виконувати роль не тільки снодійного і «антидепресанту», а й психолога. За допомогою правильної казки вийде «вилікувати» дитини від сором’язливості або, наприклад, зрозуміти причини її поганої поведінки.

Незважаючи на те, що люди складають чарівні історії багато тисяч років, казкотерапія як окремий напрям в психології з’явилася відносно недавно – наприкінці минулого століття. Як і багато інших ноу-хау, цей метод спочатку використовували у роботі з «особливими» дітьми (аутистами, гіперактивними і т. д.). Результати були приголомшливими: психологи за допомогою казкотерапії змогли добитися значних покращень в стані хворих діток.

 Казкотерапія – по суті, маніпуляції з чарівною історією, яку дитина повинна не просто вислухати або прочитати, а переробити, дописати на свій лад, розіграти за ролями, пояснити причини поведінки того чи іншого персонажа. Через те що малюк буде наділяти казкових героїв своїми переживаннями, на світ вилізуть всі його образи і комплекси, які до цього моменту ховалися в таємних куточках душі. Зрозумівши, що конкретно терзає, хвилює і турбує малюка,буде набагато легше знайти з ним спільну мову, допомогти йому вирішити проблеми.

 

Щоб застосовувати казкотерапію на практиці, не знадобиться диплом професійного психолога. Просто згадай з дитиною улюблену казку, а потім попроси  розповісти її заново. Будьте пильні, не перебивайте, але і не забувайте ставити уточнюючі питання. У ході вашої бесіди можуть з’ясуватися багато цікавого. Наприклад, виявиться, що Сірий Вовк з «Червоної Шапочки» був злим, тому що дівчинка і бабуся не хотіли з ним дружити і він відчував себе самотнім. Швидше за все, і дитина часто б’ється на дитячому майданчику зовсім не через кепський характер – просто інші дітлахи чомусь не кличуть його в свої ігри. А царівна Несміяна плаче з ранку до вечора, бо її мама і тато весь час сваряться. У даному випадку сумна королівна – ваша дочка, а її батьки – ви з чоловіком. Мабуть,  відносини батьків хвилюють дитину набагато сильніше, ніж можна було б припустити.

Намацавши проблему, переходь до її розв’язання. Постарайся з’ясувати у дитини, що могло б виправити становище і порадувати царівну або як допомогти сірому Вовку. Але ні в якому разі не підштовхувати дитину до відповіді, яка здається правильною Вам. Переробляючи на свій розсуд казку, малюк вибере варіант, найбільш відповідний його внутрішньому стану. І це буде відповідь, що не тільки дасть  ключик до вирішення проблеми, але і дозволить дитині звільнитися від внутрішньої напруги.

Будьте пильними! Якщо чадо переписує хороший кінець казки на поганий, робить доброго героя надмірно жорстоким і мстивим або, пишучи історію, акцентує свою увагу на агресії і сценах насильства – варто звернутися до психолога. У серйозних випадках психокорекції, нехай навіть казкової, повинен займатися професіонал.

 

 

Всьому свій час

 З роки: Три порося

У 3-4 роки дітям близькі й цікаві казки про тварин, причому неважливо, що це – вірші Чуковського або незабутні «Три порося».

 

4,5 року: Вінні-Пух

З ,4,5 року діти отримують величезне задоволення, слухаючи казки про взаємодію тварин і людей. Іван-царевич і Сірий Вовк, Крістофер Робін і Вінні-Пух – ідеальні варіанти!

 

5 років: Попелюшка

З 5-6 років малюк ідентифікує себе вже з людськими персонажами: хлопчики–  з лицарями, дівчатка – з принцесами. Цих героїв  можна відшукати в чарівних казках Шарля Перро і Андерсена.

 

7 років: Придумай сам

У 6-7 років дитина починає придумувати власних казкових персонажів і, звичайно, розповідати про них оточуючим. До речі, саме так народилися відомі страшилки про «труну на коліщатках». Почувши від свого чада чергову страшну історію, не хапайся за голову: психологи стверджують, що, лякаючи своїми розповідями оточуючих, дитина «опрацьовує» свої страхи.

 

Читайте також:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: